Strona główna » Czyszczenie laserowe alternatywą dla piaskowania

Czyszczenie laserowe alternatywą dla piaskowania

przez Laserman
0 komentarz
Laser Grawostar - wielofunkcyjne urządzenie

Dotychczas najpopularniejszą metodą czyszczenia powierzchni było piaskowanie. Nie można z niego korzystać we wszystkich przypadkach, albowiem nie sprawdzi się przy wrażliwych powierzchniach posiadających drobne elementy, które nie mogą zostać uszkodzone w procesie czyszczenia.

Czyszczenie laserem stało się odpowiednią alternatywą piaskowania. Laser cechuje się dużym, skupionym impulsem energii, który dokładnie bez wystrzelenia materiału ściernego usuwa stare farby, rdzę, tłuste miejsca i inne zabrudzenia.

Ponadto w wariancie CL4 Flat pozwala też na polerowanie powierzchnie i zmianę jej przyczepności.

Czyszczenie przy pomocy piaskowania nie pozwalało na czyszczenie gwintów. Dodatkowo laser potrafi przejść przez szkło, i realizować proces czyszczenia elementów znajdujących się w zamkniętej oszklonej obudowie.

Uwaga! Proces czyszczenia “przez szkło” może być realizowany wyłącznie przez wysoce wykwalifikowanego operatora. Przykładem elementu czyszczonego “przez szkło” jest zegarek czy wodomierz. Aby wyczyścić tarczę zegara nie trzeba go otwierać. Praca ta musi być realizowana wyłącznie przez przeszkolone i doświadczone osoby przy zastosowaniu specjalnych laserów, użycie niewłaściwych urządzeń może spowodować rozerwanie powłok i obrażenia.

You may also like

Zostaw komentarz