Strona główna » Zalety i możliwości czyszczenia laserem

Zalety i możliwości czyszczenia laserem

przez Laserman
0 komentarz
mocny laser do czyszczenia Grawostar 2500 CL4

Technologia czyszczenia laserowego wykorzystywana jest na dużą skalę w wielu branżach, gdzie wymagane jest przywrócenie oraz stałe utrzymanie powierzchni w należytej czystości.

Laser typu CL4 Flat sprawdza się przy renowacji dzieł sztuki i zabytków, natomiast lasery o charakterystyce Gaussa doskonale przygotowują powierzchnie pod kolejne procesy obróbcze.

Czyszczenie laserowe to duża dokładność i precyzja. Przy zastosowaniu właściwego typu urządzenia proces jest też bardzo wydajny, wyraźnie skraca czas wykonywanej pracy, a przy tym cechuje się dużą skutecznością.

Laser to urządzenie przyjazne środowisku, ponieważ nie ma konieczności utylizacji odpadów i zanieczyszczeń wynikających z wykorzystania materiałów ściernych.

Laser emituje też hałas o niskim natężeniu, co z kolei przekłada się na komfort pracy. Proces czyszczenia laserowego cechuje się on niskimi kosztami eksploatacji, a urządzenie niedrogie w eksploatacji.

Wybrane urządzenia można wykorzystać do czyszczenia bardzo delikatnych powierzchni, nie bez uzasadnienia jest on stosowany przy konserwacji zabytków.

Prawidłowo dobrany laser nie ingeruje w bazowy materiał i nie niszczy go. W zakresie czynności ochronnych należy pamiętać o konieczności stosowania odciągu zanieczyszczeń, systemu air exist i okularów ochronnych.

You may also like